O blogu

Ten blog narodził się z prostej potrzeby rozmawiania o książkach. Jego pierwotny adres to http://www.wonderland-recenzje.wordpress.com. Jednak z uwagi na to, że słowo „recenzje” było trochę na wyrost, blog przeszedł delikatną metamorfozę i od początku 2019 roku funkcjonuje pod obecną nazwą.

Zakładając to miejsce, wzorowałam się na wielu innych „książkowych” blogach, których w sieci jest bardzo wiele. Dość szybko stało się dla mnie jasne, że coś nie gra. Po głębszym przemyśleniu dość szybko dotarłam do istoty problemu, którym jest…

Niezgodność celu założenia bloga z jego formą.

Mnie brakowało rozmawiania o książkach. To było głównym celem powstania tego bloga. Większość komentarzy pod recenzjami brzmiała „brzmi ciekawie, dodaję do mojej listy książek do przeczytania”. Wszytko super, ale tej rozmowy nie było. A jeśli trafił się ktoś, kto czytał, to i tak ta rozmowa się nie nawiązywała, ponieważ obie strony dobrze wiedziały, że mogą napisać zbyt wiele i zepsuć innym lekturę.

Doszłam do wniosku, że spróbuję ugryźć problem inaczej. Skierować blog do osób już znających wybrane książki, które tak jak ja mają po prostu ochotę o nich pogadać, powkurzać się na bohaterów, pożalić i podzielić wzruszeniem.

Zapraszam do przeglądania katalogu bloga, w którym znajdziecie wpisy posegregowane na różne kategorie, by łatwiej było odnaleźć interesujące Was treści. Nie krępujcie się komentować starych wpisów. Chcę, by to miejsce żyło wszędzie, nie tylko pod najświeższym wpisem.„[…] nie ma złych książek, są tylko nieodpowiedni dla nich czytelnicy”

– Małgorzata Gutowska-Adamczyk (z książki Małgorzata Gutowska-Adamczyk Rozmawia z czytelniczkami Cukierni pod Amorem).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s