Postanościemy Noworoczne

Proszę Państwa, to dziś! Przesuwamy okienko w kalendarzu smętnie zwisającym na ścianie i oto naszym oczom, otoczona czerwoną ramką ukazuje się TA DATA.

Ostatni dzień roku.

Jako ludzie lubimy zamknięte sprawy. Chcemy odkreślić sobie czerwoną linią to co było i patrzeć w przyszłość, z nadzieją, że będzie lepsza. Tacy jesteśmy.
Nic więc dziwnego, że koniec roku skłania nas do refleksji. Co też ten właśnie odchodzący rok nam przyniósł? Co jest naszym sukcesem? Gdzie popełniliśmy błąd? Chcemy jakoś ten czas podsumować.
A kiedy już wszystko sobie poukładamy, myślimy: „No dobra, wiem już co mi nie poszło, ale co zrobić, żeby w nowym roku osiągnąć więcej?” I tak dochodzimy do Noworocznych Postanowień.
Albo po mojemu: postanościem – bo nawet jeśli jakieś mam, to zapominam na bieżąco, czyli kiedy tylko je postanowię. Absolutnie nie jestem dobra w ich realizowaniu. Kto ma tak samo?

Dlatego pozwolę sobie zgrabnie ominąć temat podsumowań i postanowień. Niby obiecałam sobie, że będę zamieszczać przynajmniej jeden post na blogu w tygodniu (przypomniałam sobie o tym właśnie dziś, kiedy przeglądałam wpisy robocze – w jednym z nich o tym napisałam, oczywiście został nieopublikowany). Chciałabym mieć więcej czasu na pisanie, ale jest jak jest. Mimo wszystko, to miejsce jest moją wielką radością. Fajnie jest mieć taki kącik, gdzie można poopowiadać o swoich pasjach i może nawet ktoś to przeczyta!

Zamiast opisywać jak mi minął rok (a muszę przyznać, że przyniósł sporo zmian) i opowiedzieć, co chciałabym osiągnąć w przyszłym, po prostu Wam podziękuję.

Dziękuję za ten rok. Za to, że mogłam czytać Wasze wpisy, poznać Wasze zdanie w tak wielu kwestiach, nie zawsze literackich. Że wpadaliście do mnie poczytać moje wypociny. To był dobry rok. Zróbmy tak, żeby następny był przynajmniej tak samo dobry.

 

3 myśli w temacie “Postanościemy Noworoczne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s