Czterej seksowni bracia – czyli coś lekkiego do poczytania

Autor: Roberts Nora (pseud. Robb J. D., właśc. Robertson Eleanor Marie)
Tytuł oryginalny: The Return of Rafe MacKade; The Pride of Jared MacKade
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Mirska Julita
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: romans
Forma: zbiór powieści
Rok pierwszego wydania: 1995
Rok pierwszego wydania polskiego2009
Serie wydawnicze:
New York Times Bestselling Authors: Romans
Cykle:
Bracia MacKade (tom: 1-2)
Inne wersje książki:
Duma i zauroczenie (tłum. Mirska Julita)

Lubię książki Nory Roberts, więc szukając czegoś lekkiego do poczytania sięgnęłam po cykl o braciach MacKade. Składa się on z czterech opowieści, po raz pierwszy wydanych w Polsce w 2009 roku w zbiorach po dwie. „Braterska więź” to tytuł pierwszego z tych zbiorów. Postanowiłam pozostać wierna temu podziałowi.

„Powrót Rafe’a”

Po dziesięciu latach nieobecności Rafe MacKade niespodziewanie wraca do rodzinnego Antietam. Zawsze miał opinię awanturnika, dlatego jego przyjazd elektryzuje całą społeczność sennego miasteczka. Po powrocie kupuje dziewiętnastowieczny dom, który zamierza odnowić, by otworzyć w nim przytulny pensjonat. Pomaga mu w tym Regan Bishop, dynamiczna i pomysłowa właścicielka sklepu z antykami. Wspólna praca w starej, pełnej tajemnic posiadłości zaowocuje kilkoma niespodziankami… [Harlequin, 2011]

Rafe jest najstarszym z braci MacKade. Z Antietam wyjechał zaraz po śmierci matki. Nienawidził pracy na farmie, dusił się w małym miasteczku i nie miał pomysłu co ze sobą począć. Pozostali bracia mieli plany i marzenia, on musiał ich dopiero poszukać.

W małym miasteczku, gdzie każdy każdego zna wybucha sensacja, kiedy po dziesięciu latach Rafe wraca na stałe. Dorobił się majątku. Kupował stare domy, remontował je i sprzedawał. Teraz kupuje stary, nawiedzony dom Barlowów i prosi Regan, właścicielkę sklepu z antykami, o urządzenie wnętrza.

Pomiędzy nimi od pierwszej chwili przeskakują iskry. W otoczeniu starego, nawiedzonego domu poznają się coraz lepiej i nawiązują relację opartą na seksie. W teorii…

Nie jest to najlepszy romans tej autorki, ale też nie najgorszy. Sama historia mocno przewidywalna, ale dzięki wątkom pobocznym i relacjom braterskim naprawdę tylko zyskuje. Nie można nie pokochać braci. Nie raz uśmiechałam się pod nosem czytając o ich przekomarzaniach.

„Duma Jareda”

Jared MacKade odnosi sukcesy jako ceniony prawnik, natomiast nie wiedzie mu się najlepiej w życiu prywatnym. Z nową sąsiadką, Savannah Morningstar, początkowo spotyka się z powodów czysto zawodowych związanych z testamentem jej ojca. Savannah, utalentowana ilustratorka książek dla dzieci, sama wychowuje syna i trzyma się z dala od gwaru miasteczka. Jared jest coraz bardziej zachwycony jej urodą i siłą charakteru. Wkrótce przekona się jednak, jak mało o niej wie… [Harlequin, 2011]

Jared od dziecka chciał zostać prawnikiem. Dzięki pieniądzom, które wysyłał najstarszy z braci, Rafe,  mógł osiągnąć cel. Teraz prowadzi własną kancelarię.
Kolega po fachu prosi go o przysługę – poinformowanie Savannah Morningstar o śmierci jej ojca i spadku, który może odziedziczyć, wystarczy jeden podpis.

Kiedy nareszcie dochodzi do spotkania Jareda z nieuchwytną klientką, ta nie dość że nie grzeszy uprzejmością, to jeszcze odmawia przyjęcia spadku. Wygląda na to, że to nie będzie ich ostatnie spotkanie, na co Jared się cieszy, bo jest zafascynowany jej urodą i siłą.

Savannah jest kobietą niezwykłą. Ma wiele tajemnic. Sama wychowuje syna i jest absolutnie wspaniałą matką. Ona i Jared przyciągają się jak magnesy o przeciwstawnych biegunach, choć kobieta za wszelką cenę chce zachować rozsądek ze względu na uczucia dziecka.

Magiczna atmosfera tej opowieści, las nawiedzany przez duchy i mały domek na jego skraju i budzące się piękne i mocne uczucie sprawiają, że trudno się od niej oderwać. Podobała mi się o wiele bardziej niż poprzednia część. Nie mogę się doczekać, aż poznam losy pozostałych braci.

Jedna myśl w temacie “Czterej seksowni bracia – czyli coś lekkiego do poczytania

  1. Bardzo lubię książki Nory Roberts 😀 Opisanych przez Ciebie tytułów jeszcze nie czytałam, ale obiecuję to nadrobić 😉 Pozdrawiam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s